W tym miejscu chcemy się z Wami podzielić swoimi doświadczeniami.
Możecie tutaj także dowiedzieć się czegoś więcej o nas.

Życzymy miłej lektury!

Jednym z najczęstszych wyborów, przed którymi stoi Para Młoda jest decyzja o wynajęciu kamerzysty.

Obecnie bardzo często Narzeczeni rezygnują z usług filmowców, ponieważ mają przed oczami filmy swoich rodziców lub innych członków rodziny. Filmy te trwały nierzadko trzy, cztery lub więcej godzin.

Dziś ten trend nie jest już tak popularny jak dawniej. Coraz częściej można się spotkać z krótszymi realizacjami, które wiernie oddają emocje oraz charakter tego jedynego dnia.

Jednak myśl o rezygnacji z filmu jest błędem. Pamiątka w postaci filmu dopełnia się z reportażem zdjęciowym i na odwrót. Każda z tych form uwiecznia emocje na swój unikalny sposób. W przypadku filmu uwieczniane są m.in. dźwięki, którymi mogą być słowa lub śmiech. Użyte umiejętnym montażem wzbogacają odbiór filmu oraz przywołują wspomnienia po latach. Będziemy mogli na nowo zobaczyć jak prezentowali się goście i wspomnieć tych, których już z nami nie ma. Przeżyjemy na nowo emocje mające miejsce podczas ślubu i wesela. Nie będziemy musieli pytać o wspomnienia naszych najbliższych bo to film pozwoli nam przypomnieć całą historię i najciekawsze momenty tego wspaniałego dnia.

Najłatwiej nam odpowiedzieć na to pytanie przykładem:

By pokazać m.in. ogólny wystrój Sali, kwiaty lub biżuterię, fotograf potrzebuje jednego zdjęcia.

Kamerzysta, by pokazać ten sam obraz przez 10 sekund w filmie, musi nagrać poprawnie technicznie ujęcie trwające minimum 10 sekund. Jeśli pragniemy przedstawić w filmie wiele różnych ujęć, potrzebujemy odpowiednio więcej czasu na nagranie danych elementów.

Dlatego też praca kamerzysty wymaga poświęcenia większej ilości czasu do przygotowania materiału filmowego. W dniu nagrania staramy się zagospodarować ten czas tak, aby wykorzystać go, jak najefektywniej.

Jeśli w trakcie reportażu jesteśmy z fotografem, z którym się znamy lub też często współpracujemy, jest nam łatwiej, ponieważ znamy już swój styl pracy i dzięki temu rozumiemy się bez słów. Skutkuje to tym, że nie przeszkadzamy sobie wzajemnie.
W przypadku nowo poznanych fotografów, staramy się już na wstępie omówić wspólnie swój styl pracy, abyśmy wszyscy mogli wzorowo wykonać swoje zadania.

Jesteśmy legalnie działającą firmą wpisaną do CEIDG co wiąże się np. z kosztami prowadzenia i utrzymania działalności, jednak zamiast się rozpisywać, przedstawiamy Wam grafikę, która w skrócie opisuje jakie przykładowe koszta wpływają na cenę:

Na naszej stronie internetowej www.ricordi.pl oraz na naszych fanpage’ach udostępniamy jedynie wybrane klipy, natomiast pełne reportaże nie są przez nas udostępniane publicznie.

Jeśli chcielibyście zobaczyć nasze produkcje i przekonać się jakie filmy tworzymy, zapraszamy do spotkania, na którym zaprezentujemy przykładowe reportaże oraz omówimy szczegółowo naszą ofertę.

Wiele osób twierdzi, że lasery nie niszczą aparatów i kamer. W branży filmowej jak i fotograficznej mówi się pół żartem, że dzielimy osoby na niewierzące w to, iż laser potrafi uszkodzić matrycę oraz osoby, które już tę matrycę wymieniły. W internecie można znaleźć wiele artykułów oraz filmików, pokazujących szkodliwość laserów. Nawet urządzenia o niskiej mocy, w odpowiednich warunkach potrafią zostawić po sobie ślad na matrycy.

Dla przykładu podajemy linki do filmów, jak lasery wpływają na matryce:

Film 1
Film 2
Film 3

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Na pewno nie jest to szybki proces i składa się na niego wiele elementów, a im więcej czasu poświęcimy na montaż materiału, tym piękniejszy będzie produkt w postaci gotowego filmu.

Nie będziemy opisywać całego procesu montażu, jednak możemy wymienić kilka elementów, które towarzyszą każdej produkcji, a mianowicie są to np. przeglądanie i segregacja nagranego materiału, odpowiednie rozmieszczenie go na osi czasu, korekcja kolorów, postprodukcja dźwięku, dodawanie efektów.

Większość czasu montażowego zajmuje „sklejanie” nagranego materiału w całość. Należy to zrobić tak, aby odpowiednio pokazać historię i emocje oraz by widz z zaciekawieniem oglądał kolejne sceny filmu. Nie ma tutaj złotego środka jak robić to najefektywniej. Każdy materiał jest inny i do każdego montażu trzeba podejść indywidualnie, co wymaga od montażysty kreatywności.

Najprostszą odpowiedzią było by stwierdzenie, że taka nie istnieje. Każda para jest inna, indywidualna. Jedni kochają długie filmy ale są również takie pary, które nudzą się po 30 minutach. Również do filmu ślubnego należy podejść indywidualnie. Jest to pamiątka na całe życie, więc młodzi muszą wspólnie zdecydować ile ma trwać ich ślubna pamiątka. Nauczeni doświadczeniem i różnorodnością par wyszliśmy naprzeciw upodobaniom młodych i w naszej ofercie filmu ślubnego znajdują się dwa warianty:
– Film nowoczesny trwający 10 lub do 30 minut
– Film tradycyjny trwający 60 lub 90 minut

Oba warianty przedstawią w filmie te same wydarzenia jednak sposób ich przedstawienia różni się.

Różnica w wersjach zaczyna się od momentu przyjęcia weselnego. W wersji nowoczesnej większość wydarzeń przedstawiona jest w formie teledysku. Mało jest elementów reportażowych, czyli nagrywanych w całości. W tej wersji nagrywane w całości są jedynie ważne elementy np. pierwszy taniec. Natomiast w wersji tradycyjnej większość elementów jest nagrywanych w całości a zaledwie w kilku miejscach może być forma klipowa.

Niezależnie od tego jaką długość filmu wybierze Młoda Para to zawsze otrzymają piękną pamiątkę ślubną trwającą w wybranym przez siebie czasie.

Fotograficzna sesja plenerowa stała się obecnie nieodzownym elementem reportażu ślubnego. Bardzo rzadko słyszymy o Parach Młodych rezygnujących z tego typu zdjęć.
A jak to jest w przypadku filmu?

Filmowy plener ślubny nadal jest elementem, na który Pary Młode decydują się bardzo rzadko. Często nie tylko z powodów finansowych, ale również z braku wyobrażenia, jak taka sesja wygląda oraz jaki może mieć wpływ na odbiór filmu.

Dlaczego warto rozważyć wykonanie filmowej sesji plenerowej?

Sesja realizowana w innym dniu niż ślub oraz wesele, powala na pokazanie głębszych emocji między Młodą Parą. Nie ma tu stresu, który często towarzyszy młodym w dniu ich ślubu. Można stworzyć klimat, który będzie pasował do charakterów Pary Młodej a także nastrój, który pozwoli wrócić do emocji związanych ze ślubem.

W dniu wesela bardzo często brakuje czasu by stworzyć ujęcia filmowe w ogrodzie czy urokliwych okolicach sali weselnej. Osobny termin pleneru ślubnego to idealna decyzja na stworzenie  wspomnień nie myśląc o ograniczającym czasie a ujęcia z tego pleneru wspaniale wpłyną na odbiór oglądanego filmu i przywoływanych wspomnień.